Alienware Area 51M R2 J59XG Specyfikacje
 +7

Alienware Area 51M R2 J59XG
Specyfikacje

Główne specyfikacje

Procesor

Intel Core i9-10900K 3,7GHz

Ekran 17.3" 1920x1080 144Hz 300 nits
Dysk twardy 1,51TB HDD+SSD M.2
RAM 16GB DDR4-SDRAM
System operacyjny Windows 10 Home
Karta graficzna

NVIDIA GeForce RTX 2080 Super 8GB GDDR6

Alternatywy o równej lub wyższej mocy w podobnej lub niższej cenie


Pełne specyfikacje Alienware Area 51M R2 J59XG

Referencja / Part Number J59XG
Data premiery kwiecień 2021, 5 lat temu

Konstrukcja

Typ produktu Laptop
Kolor produktu Szary
Układ Clamshell
Pozycjonowanie na rynku Gaming

Galeria zdjęć

  • Alienware Area 51M R2 J59XG Specyfikacje
  • Alienware Area 51M R2 J59XG Specyfikacje
  • Alienware Area 51M R2 J59XG Specyfikacje
  • Alienware Area 51M R2 J59XG Specyfikacje
  • Alienware Area 51M R2 J59XG Specyfikacje
  • Alienware Area 51M R2 J59XG Specyfikacje
  • Alienware Area 51M R2 J59XG Specyfikacje
  • Alienware Area 51M R2 J59XG Specyfikacje
  • Alienware Area 51M R2 J59XG Specyfikacje
  • Alienware Area 51M R2 J59XG Specyfikacje

Wyświetlacz

Długość przekątnej ekranu 43,9 cm
Rozdzielczość 1920 x 1080 px
Ekran dotykowy Nie
Typ HD Full HD
Podświetlenie LED Tak
Natywne proporcje obrazu 16:9
Jasność 300 cd/m²
Gęstość pikseli 127 ppi
Maksymalna częstotliwość odświeżania 144 Hz
Współczynnik kontrastu (typowy) 600:1

Procesor

Typ procesora Intel® Core™ i9
Producent procesora Intel
Model procesora i9-10900K
Taktowanie procesora 3,7 GHz
Generowanie procesora Intel® Core™ i9 dziesiątej generacji
Liczba rdzeni procesora 10
Maksymalne taktowanie procesora 5,3 GHz
Cache procesora 20 MB
Typ pamięci procesora Smart Cache
Konfigurowalne niższe TDP 95 W
Konfigurowalne taktowanie niższego TDP 3,3 GHz

Pamięć

Pamięć wewnętrzna 16 GB
Maksymalna pojemność pamięci 64 GB
Typ pamięci wewnętrznej DDR4-SDRAM
Rodzaj pamięci SO-DIMM

Nośnik danych

Całkowita pojemność przechowywania 1,51 TB
Nośniki HDD+SSD
Napędy optyczne Nie
Całkowita pojemność dysków twardych 1 TB
Liczba zainstalowanych HDD 1
Pojemność HDD 1 TB
Całkowita pojemność dysków SSD 512 GB
Liczba zainstalowanych dysków SSD 1
Pojemność pamięci SSD 512 GB
Interfejs pamięci SSD NVMe,PCI Express
NVMe Tak
Rozmiar kieszeni dysku SSD M.2
Zintegrowany czytnik kart Tak
Obsługiwane typy kart pamięci SD,SDHC,SDXC

Grafika

Karta graficzna on-board Tak
Dedykowana karta graficzna Tak
Model dedykowanej karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 2080 Super
Model karty graficznej on-board Intel® UHD Graphics 630
Pamięć adaptera dedykowanej karty graficznej 8 GB
Typ dedykowanej karty graficznej GDDR6

Audio

Układ audio Realtek ALC3281-CG
Ilość wbudowanych glosników 4
Moc głośnika 4 W
Wbudowany mikrofon Tak

Kamera

Kamera przednia Tak
Rozdzielczość kamery przedniej 0,92 MP
Rozdzielczość aparatu - przód 1280 x 720 px
Przednia kamera typu HD HD
Szybkość przechwytywania wideo 30 fps

Sieć

Połączenie z siecią komórkową Nie
Podstawowy standard Wi-Fi Wi-Fi 6 (802.11ax)
Standardy Wi- Fi 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac),Wi-Fi 6 (802.11ax)
Typ anteny 2x2
Model kontrolera WLAN Killer Wireless-AX 1650
Producent sterowników WLAN Killer
Przewodowa sieć LAN Tak
Prędkość transferu danych przez Ethernet LAN 10,100,1000,2500 Mbit/s
Bluetooth Tak
Wersja Bluetooth 5.1

Porty i interfejsy

Liczba portów USB 2.0 0
Ilość portów USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typu-A 3
Ilość portów USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typu-C 0
Ilość portów HDMI 1
Ilość portów Ethernet LAN (RJ-45) 1
Wersja HDMI 2.0
liczba Mini DisplayPort 1
Ilość portów Thunderbolt 3 1
Port dla zestaw słuchawka/mikrofon Tak
PowerShare Tak
Liczba portów USB PowerShare 1

Klawiatura

Klawiatura numeryczna Tak
Urządzenie wskazujące Panel dotykowy
Klawiatura z podświetleniem Tak

Oprogramowanie

Zainstalowany system operacyjny Windows 10 Home
Architektura systemu operacyjnego 64-bit

Cechy szczególne procesora

Technologia Udoskonalona Intel SpeedStep Tak
Technologia Intel® Clear Video Tak
Technologia Intel® Trusted Execution Tak
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) Tak
Intel® Stable Image Platform Program (SIPP) Tak
Technologia Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) Tak
Intel® 64 Tak
Technologia Execute Disable Bit (EDB) Tak
Stan spoczynku Tak
Maksymalna konfiguracja CPU 1
Wbudowane opcje dostępne Nie
Technologia Wirtualizacji Intel® (Directed I/O) (VT-d) Tak
Technologia virtualizacji Intel® (VT-x) Tak

Bateria

Pojemność baterii 90 Wh
Technologia baterii Litowo-jonowa (Li-Ion)
Ilość komór baterii 6
Napięcie baterii 11,4 V
Czas ładowania 4 h
Waga baterii/akumulatora 370 g

Moc

Częstotliwość adaptera AC 50 - 60 Hz
Napięcie wejściowe adaptera AC 100 - 240 V
Napięcie wyjściowe adaptera AC 19.5 V
Gniazdko wyjścia DC Tak

Ochrona

Kensington Lock Tak
Typ gniazda zamka kabla Szlachetny
Ochrona hasłem Tak

Warunki pracy

Zakres temperatur (eksploatacja) 0 - 40 °C
Zakres temperatur (przechowywanie) -40 - 65 °C
Zakres wilgotności względnej 10 - 90 %
Dopuszczalna wilgotność względna 0 - 95 %
Dopuszczalna wysokość podczas eksploatacji (n.p.m.) 0 - 3048 m
Dopuszczalna wysokość (n.p.m.) 0 - 10668 m
Wstrząsy podczas pracy 140 G
Wstrząsy podczas przechowywania 160 G
Wibracje podczas pracy 0,66 G
Wibracje podczas przechowywania 1,3 G

Waga i rozmiary

Waga produktu 4,7 kg
Szerokość produktu 402,6 mm
Głębokość produktu 319,1 mm
Wysokość (z przodu) 2,77 cm
Wysokość (z tyłu) 3,18 cm

Zawartość opakowania

Przewody Prąd przemienny

Częste pytania

Czy Alienware Area 51M R2 J59XG nadaje się do grania?

Da się na nim grać, choć ten laptop nie powstał do tego: ma dedykowaną kartę NVIDIA GeForce RTX 2080 Super. Na jej stronie zobaczysz, na jakim poziomie radzi sobie z aktualnymi grami.

Jaki ekran ma Alienware Area 51M R2 J59XG?

Ma ekran 17.3" 1920x1080 144Hz 300 nits.

Jaki procesor i jaką kartę graficzną ma Alienware Area 51M R2 J59XG?

Działa na procesorze Intel Core i9-10900K z grafiką NVIDIA GeForce RTX 2080 Super. Na ich stronach znajdziesz benchmarki, miejsce w rankingu i alternatywy.

Z jakim systemem operacyjnym sprzedawany jest Alienware Area 51M R2 J59XG?

Jest sprzedawany z preinstalowanym Windows 10 Home.

Jakie porty ma Alienware Area 51M R2 J59XG?

Według specyfikacji: 1 × Thunderbolt 3, 3 × USB-A, 1 × HDMI, Ethernet (RJ-45), czytnik kart, gniazdo słuchawkowe (3,5 mm).

Czy Alienware Area 51M R2 J59XG ma podświetlaną klawiaturę?

Tak, według specyfikacji klawiatura jest podświetlana.

Czy Alienware Area 51M R2 J59XG ma ekran dotykowy?

Nie, według specyfikacji ekran nie jest dotykowy.

Ile waży Alienware Area 51M R2 J59XG?

Waży 4,7 kg: należy do ciężkich, bardziej na biurko niż do plecaka.

Kiedy Alienware Area 51M R2 J59XG miał premierę?

Jego data premiery to kwiecień 2021, 5 lat temu.

Jak liczymy Ocenę Kelaptop Jakość-Cena